Väikesed ilmauperpallid pakuvad vajalikku vaheldust

Ajuti vähenenud külmakraadid ja rõõmsalt särav päike lubasid taas õueaedikusse nuubia kaljukitsed. Üle loomaaia kaiguvad aegajalt kurgede kõlavad hüüded.

Dagestani tuurisikud seisavad päikeselises majataguses tihedas kobaras tuulevarjus ja tunnetavad vastastikku üksteise jõudu – nende turniiriaeg ei ole veel möödas.

Plusskraadid näisid olevat pugenud ka jakilehmade põue: enamasti rahulikud, mõtlikult aeglased ja stoilised loomad võtsid soojal kesknädalal ette suuremat sorti omavahelise puselemise.

Euroopa naaritsad uudistasid aedikusse tekkinud vahvat lumememme. Vihmametsa sõrmiksaarma pere ja binturongid said uurimiseks lumehunniku.

Elevandisõnnikuga tegid taas tutvust lakkhundid ning lõvimaja kiskjad: vööthüään, serval, kalakass ja karakal. Seesugune lõhna- ja maitserikastus, mida neile vahel pakutakse, meeldib kõigile väga.

Esmaspäeval kõlas paksunahaliste majas klaveri-, flöödi- ja suupillihelidega klassikaline muusika, milles kostus ka aasia elevantide ja teiste loomade hääli. Meie aafrika savannielevandid jäid muusika saatel mõnusalt tukkuma, kuid erutusid kostma hakanud loomahäälte peale. Helidest olid huvitatud ka surikaadid, kääbusjõehobu ja sudaani maasarvikud.

Kesknädala hommikupoolikul lubati esimesele kohtumisele lumeleopardid, nelja-aastane Somu ja kaheaastane Makalu. Tutvumine läks hästi. Somu jalutas ja märgistas esmalt Makalu alal, seejärel panid loomad korraks ninad kokku ja toimus väike kähmlus. Somu taandus, mispeale Makalu jalutas Somu territooriumile ja märgistas seal. Kontrollitud kohtumised jätkuvad, kuni loomad sõbrunevad.

Sama päeva õhtupoolikul tõid looduskooli väikesed loomasõbrad paksunahaliste maja surikaatidele, närilistele, kilpkonnadele ja sudaani maasarvikule ringitunnis oma kätega valmistatud keskkonnarikastusvahendeid. Kõik loomad olid rõõmsalt tegutsemisvalmis.

Läinud reedel tehti anesteesia eakale amuuri leopardile Darlale. Lonkama hakanud loomal tuvastati päkapadjandisse sisse kasvanud küünised. Talle tehti pediküür ja ühtlasi ka täielik tervisekontroll.

Neljapäeval saabus loomaaeda Pärnumaalt leitud nooruke sookurg, kes väikese tiivavea tõttu ei saanud sügisel ära lennata ja oli alates 26. novembrist kostil metsloomade taastuskeskuses Imeloomade Selts. Loomaaias on talle olemas ka liigikaaslane.

Troopikamaja pintšetamariinidele pandi naha alla implantaat sigimise pärssimiseks.

Läinud laupäeval külastasid loomaaia vihmametsamaja Saaremaa väärikate ülikooli õppurid. Esmaspäeval toimus järjekordne žurnaaliklubi kokkusaamine. Sel laupäeval on taas laste laupäev. Keskkonnahariduskeskuses aga saab nüüd imetleda kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni joonistuste ja maalide näitust.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart