Lõkendav sügis hoiab veel oma ilu ja pakub rikkalikku toidulauda

Valgepõsk-lagled ja lumehaned ahmivad linnutiikide aasal aplalt nokatäisi, et talvele tugevana vastu minna. Pelikanid, sudaani maasarvik ja heleflamingodki toimetavad veel suveaedikutes. Must-toonekurg on aga noka igaks juhuks kaelasulgede vahele sooja pannud.

Buhhaara hirv jalutab aedikus ja nopib langenud lehtede seast maitsvamaid. Kääbusjõehobu Pupa lausa ootab igapäevaseid õuejalutuskäike ja siirdub kohe varisega maiustama. Kui aga võimalik, siis haarab lehti ka puu otsast.

Amuuri leopardid sobituvad kirkasse sügisesse hästi. Vaatamata läheduses mürisevale tiigrioru ehitusele naudivad nad õues ka vihmaseid sügisilmu. Graatsiliselt aedikus jooksev Alexei viskab end ajuti niiskele maakamarale ja asub püherdama. Ka eakas Darla, keda loomaaiakülalised praegu ei näe, ei poe selga tibava seenevihma eest peitu.

Kõrvitsanädala tegemisi sompus, aga soe ilm ei pärssinud. Läänevärava juures kõrvitsapargis näeb kõrvitsakoguseid, mida erinevad loomad aasta jooksul ära söövad. Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud botaanikaaia vahva kõrvitsasortide näitus. Samas saab näha ka toredaid kõrvitsalaternaid ja harrastuspiltnik Indrek Ilometsa imeilusaid loomapilte Eesti loodusest.

Kõik huvilised ja loomulikult kõik tublid kõrvitsakasvatajad ise on oodatud suurele kõrvitsapeole laupäeval, 29. oktoobril. Päeva sündmused leiad siit.

Aga ega loomad kõrvitsapeo ootuses heast köögiviljast ilma pole jäänud – nad saavad seda nii mekkida kui ka sealt seest saaki otsida.

Esmaspäeval näiteks said oma kõhutäie kõrvitsaümbrises kätte Sise-Aasia väikekiskjad.

Kaksvarvas-laisik Tupsik on loomaaiaellu kenasti sisse elanud, maiustab pea alaspidi toidukausi kohal rippudes kurgiviiluga ja liigub siis mõõdetud sammul punase lambi alla tukkuma.

Kängurupoeg Šunja on tublisti kasvanud, iseseisvunud ja suhtleb talitajatega julgelt.

Paksunahaliste maja pruun-harjasvöölane kolis talvekorterisse ja surikaadipere sai taas oma käsutusse kahetoalise siseruumi. Sama maja madude ekspositsiooni, uudishimuliku ninasarvik-nastiku elupaiga all asuvasse terraariumi, pandi elama kaks noort silmlaik-sisalikku. Kõik paksunahaliste maja maod said esmaspäeval süüa.

 

Neljapäeva õhtupoolikul toimus loomaaialoomade vaderitele mõeldud tänuüritus.

Novembrist hakkavad loomaaias kehtima uued piletite ja teenuste hinnad. Kuni 19-aastastele noortele on talvehooaja iga kuu teisel laupäeval sissepääs tasuta. Täpsemalt siin.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart