Matsalu loodusfilmide festival (MAFF)

MAFFi filmid loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis Ehitajate tee 150!

Ootame nii koole kui üksikkülastajaid. Klassidel palume kindlasti oma tulekust teada anda meiliaadressil maris.laja@tallinnzoo.ee. Filmide vaatamine on tasuta, loomaaia külastamiseks tuleb osta pilet.

Filmilinastused:

Neljapäev, 29. september 

12:00     Superlinnud – tihaste salaelu 
17:00     Kaljumäestikus sündinud: esimesed sammud
18:00     Kuningas jõehobu
19:00     Ahm – üks sitke ema

Filmide kirjeldused:

Superlinnud – tihaste salaelu

Saksamaa, režissöörid Yann Sochaczewski & Marlen Hundertmark, 53 minutit

Tihased on intelligentsed, kohanemisvõimelised ja mõnikord ka häbematud. Nad on tuntud ja teada linnud. Ükskõik, kas aias, metsas või linnas – kuuleme neid kõikjal oma laulu siristamas. Tundub, et tunneme neid väga hästi ja ei kujuta maailma ilma tihasteta ette. Aga mida me nende lindude kohta tegelikult teame? Suur osa tihaste elust jääb meie eest varjatuks. Kas neil on igapäevaprobleeme, naabrivaidlusi või koguni armukadedusdraamasid? On aeg vaadata lähemalt meie suleliste sõprade ellu, sest pole olemas kahte ühesugust tihast!

Kaljumäestikus sündinud: Esimesed sammud

Austria, režissöör Joseph Pontecorvo, 52 minutit

Kaljumäestik on suuruselt teine mäeahelik maailmas – 4800 kilomeetrit pikk, ulatudes Ameerika edelaosast kuni Kanada Arktikani. Rahvastiku pidev kasv avaldab loodusele järjest suuremat survet, muutes Kaljumäestiku üheks viimaseks varjupaigaks Põhja-Ameerika kõige ikoonilisematele liikidele, sealhulgas lumelammastele, kanada kurgedele, grislikarudele ja ameerika piisonitele. Selles filmis tutvume Kaljumäestiku tohutu mitmekesisusega erinevate loomaperede pilgu läbi. Varakevadest hilissuveni jälgime värskeid emasid oma poegi kasvatamas. Näeme nende võitlust ellujäämise nimel maailma ühes kõige väljakutseid pakkuvamas elupaigas, kus tuleb silmitsi seista kiskjatega, loodusjõududega ja mõnikord isegi üksteisega.

Kuningas jõehobu

Austria, režissöörid Will & Lianne Steenkamp, 52 minutit

Jõehobu on tavaliselt vee all või pimeduse varjus peidus, mistõttu on ta salapärane ja sageli valesti mõistetud loom. Tutvume esmakordselt selle planeedi ühe suurima maismaaimetajaga lähemalt ja jälgime Aafrikas, Luangwa orus, ühe karismaatilise jõehobu elu sünnist alates. Tema lugu kestab kolmkümmend viis aastat – alates väikesest haavatavast jõehobuvasikast, kes üritab leida oma kohta hiiglaste seas, kuni selleni, kuidas ta elab üle julmad saatuselöögid, mida loodus talle jagab; kuidas ta ema kaotab ja sünnipaigast välja tõrjutakse kuni kõige karmima põua ja ohustavate kiskjateni. Ent tasapisi õpib ta Luangwa orus iidseid ellujäämise teid astuma, temast kasvab tugevam ja enesekindlam isasloom ning ta asub sõjateele. Kaks aastakümmet hiljem on jõehobu lõpuks valmis tähtsaimaks lahinguks – see teeb temast kuninga.

Ahm – üks sitke ema

Austria, režissöör Alexander Sletten, 50 minutit

Sügaval Põhja-Euroopa karmis looduses, Venemaa ja Soome vahel, elab müstiline olend, kes on nii tabamatu, et vähesed on teda lähedalt näinud. Film jälgib pöördelist aastat kolmeaastase emase ahmi Freya elus, kes on saavutanud suguküpsuse ja valmistub emaks saama. See kõrvaline ja karm elupaik on täis hirmuäratavaid rivaale. Kuigi Freya võib olla häbelik, on ta sitke, karmi keskkonnaga kohanenud ja valmis iga tema ees seisva raskusega rinda pistma. Seda kõike selleks, et saavutada oma tähtsaim eesmärk – emana õnnestuda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-18

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart