Isadepäeva eel loomaaeda kakupäevale!

Ebatavaliselt sooja novembrikuu teine nädal päikesega ei hellita ja vihmaga ei koonerda. Öised röövlinnud kakud ehk rahvakeeli öökullid kükitavad vapralt oma aedikutes, vihmamärjad suled kohevil, ja lasevad päevavalges silma looja.

Sel laupäeval, 12. novembril ootab loomaaed kõiki huvilisi kullimäele kakupäevale. Põnevas avastuspunktis saab muu hulgas uurida, kuidas kakud ilma igasuguse tiivavihinata lennata mõistavad. Kakuvaatluse ringkäigul aga näeb lindude söötmist ja nende elukeskkonna rikastamist ning kuuleb öökullidega seotud legende. Täpsemalt siin.

Samal päeval alustab loomaaed laste laupäevade kampaaniat: novembrist aprillini pääsevad iga kuu teisel laupäeval kõik kuni 19-aastased noored loomaaeda tasuta, kassast soetatud nullpiletiga. Ülejäänud loomaaiakülalistele kehtivad tavapärased piletihinnad. Loomaaia kassad on avatud iga päev 9–15.30, loomaaias võib jalutada kuni 17ni.

Soe ilm lubab nii kuukabarral kui ka jõesigadel veel õueaedikutes asjatada. Isegi vaarid ehk kirileemurid pääsesid soojadel hommikupoolikutel õueõhku nuusutama.

Üle loomaaia kaiguvad sookure kruugutused, ajuti kostab amuuri leopard Muusi saagivat möirgamist. Õhtuvidevikus aga võib kuulda lakkhundi omapäraseid möirgele sarnanevaid haugatusi.

Mõnikord ennelõunati ülemeeliku kepslemisega silma jäänud lakkhunt Walter saab aegajalt osa oma toidust peenikeses torus. Veidi kaapimist ja veeretamist, nina toru otsast sisse ja rott ongi hambus.

Surikaatidele peideti toidupalad erinevatesse potsikutesse, paberirullide ja paberkottide sisse. Sellal kui peregrupi neli liiget matsutasid, seisis viies truult valvepostil.

Zoo-osakonnad said loomade kaalumiseks uued kaalud ja lasid need kohe ka käiku. Isasloomale kohaselt julgelt tubli karakal Barak lubas end mõningase treenimise järel kenasti kaaluda, isegi istus korraks kaalule. Ta kaalub 15,9 kg. Emasloom Barunka aga vajab veel veenmist ja esialgu kaalule tulla ei soovi.

Mõlemad karakalid said oma toitu õueaedikusse pandud suure toru seest otsida.

Loomad saavad maiustada ka loomaaia aiandis kasvatatud hernetaimekestega – mahlased võrsed maitsevad sööjaile väga.

Suure troopikamaja kesksesse basseini lasti taas ujuma hiina pehmekilp-kilpkonn, väikeses troopikamajas aga saab imetleda veeagaami pärlendavat soomusrüüd, kui ta veest välja vupsab.

Viimasel ajal veidi kehvalt toitu võtnud mägikurele tehti ülevaatus. Selgus, et tema nokk on korras ja ka toitumus on täitsa hea, nii et muretsemiseks ei ole põhjust.

Loomaaia looduskooli loomasõprade ringi lapsed puhastasid ja sisustasid eluslooduse klassis elavate madude terraariume. Tagasihoidlik ja pikaldane kolumbia viker-silehuulboa puges peale põgusat uurimisringi oma tavapärasesse peidupaika, tarmukas amuuri roninastik aga uudistas uue sisustuse iga nurgatagust pikalt ja huviga ning proovib nüüd erinevate lamamispaikade mõnusust.

Tallinna Botaanikaaed kinkis loomaaiale Aafrika taimi, need hakkavad kaunistama paksunahaliste maja asukate siseaedikuid.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart