Loomaaia külastusega toetad maailma liigirikkuse säilimist

Meie loomaaias on sul võimalus oma silmaga näha loomaliike, keda nüüdseks võib maailmas tõeliseks harulduseks pidada. Kas teadsid, et saja aastaga on aafrika savannielevantide arv maailmas vähenenud 92% võrra, amuuri leoparde on looduses alles vaid 80 isendit ning et jääkarud võivad looduses selle sajandiga täielikult välja surra? Kuidas saavad loomaaiad ja külastajad seda olukorda muuta?

Loomaaedade üheks põhitegevuseks on liigikaitseprojektides osalemine, millest suur osa toimub loomade looduslikus elukeskkonnas

Looduses ohustatud amuuri tiigrite, amuuri leopardide, teravmokk-ninasarvikute, lumeleopardide, euroopa naaritsate, lendoravate ja manulite toetamisel teeme koostööd sihtasutusega Lutreola.

Koos kogume ja edastame külastajate sihtotstarbelised toetused ning Liigikaitse Butiigi heategevuslike toodete müügitulu ohustatud liikide eest seisvatele organisatsioonidele.

Alates 2017. aastast oleme kaitseorganisatsioonidele WildCats Conservation Alliance, Save the Rhino, Snow Leopard Trust ja Eestimaa Looduse Fond kokku edastanud 53 286, 83 eurot.

Tallinna loomaaia piletiga annad panuse ohustatud liikide kaitseks

Alates 2020. aastast saavad Tallinna loomaaia külastajad piletiostul omal soovil toetada väljasuremisohus sumatra ninasarviku ning väikese kaslase – manuli – liigikaitsesse looduses. Külastajatelt laekuva summa kanname üle ühendustele Save the Rhino, Pallas’s Cat International Conservation Alliance ja Snow Leopard Trust.

Illustration

Külastajate toetused eurodes

2021. aasta seisuga

Ninasarvikule

19 tuh

Manulile

19 tuh

Austraalia loomadele

78 tuh

Loe lähemalt
Üheskoos haldavad loomaaiad arvukat ja elujõulist tehispopulatsiooni, mida saab kasutada hääbuva liigi alalhoiuks ja võimalusel loodusesse tagasi viimiseks

Meie loomaaias jalutades ja loomade kohta infot uurides oled ehk märganud mõnd liiki tutvustaval tahvlikesel ovaalset märgist, millel kujutis ninasarvikust koos varsaga, suured tähed EEP ja kiri „Ohustatud liikide Euroopa programm“. See märgis tähistab liike, kes osalevad üleeuroopalises paljundusprogrammis. Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumide Assotsiatsiooni (EAZA) ohustatud liikide Euroopa programmi (EEP) kuulub 2021. aasta augusti andmetel enam kui 400 liiki. Tallinna loomaaias elava 347 liigi hulgas on 2021. aasta lõpu seisuga 47 ohustatud liiki.

Tallinna loomaaial on eriti oluline roll ühe maailma enimohustatud pisikiskja –  euroopa naaritsa –  käekäigus

Alates 1992. aastast on siin koordineeritud üleeuroopalist euroopa naaritsa paljundusprogrammi. Naaritsate taasuasutamine Hiiumaale algas 2000. aastal. Pärast 16 aastat ja pea 600 euroopa naaritsa iga-aastast saarele laskmist võttis naarits 2016. aastal Hiiumaa lõplikult omaks ning viimase viie aasta seired näitavad, et naaritsa käekäik saarel on hea. Lisaks teeme koostööd siin sündinud naaritsate taasuasutamisel Hispaaniasse Aragoni jõe ülemjooksule.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart