Septembri algus tõi kaasa kahe eaka looma lahkumise

Esmaspäeval uinutati igavesele unele nädalavahetusel õnnetult reieluu murdnud ilves Getter. Tallinna loomaaia ilveste vanuserekordi omanikku 23-aastast Getterit, kes vaatamata jalgade tudisemisele ringi liikuda armastas, ei lastud juba mõnda aega kõrgustesse ronima. Kahjuks ei aidanud see aga õnnetust ära hoida. Tallinna loomaaias sündinud kaunilt tähnilise karvakasuka ning leebe ja uudishimuliku loomuga emailves on kinkinud maailmale viis ilvesekutsikat.

Läinud neljapäeva hommikul tuli magama panna loomaaia kõige eakam jakk Tissa, kes jäi lamama ega suutnud end enam püsti ajada. Tallinnas sündinud 23-aastane emasloom on üles kasvatanud neli vasikat ja tal on viis teise põlvkonna järglast.

Nii ilveste kui ka jakkide teadaolev vanuserekord maailmas on 26 aastat.

Kooli algus on märgatavalt kahandanud loomaaiakülaliste arvu, nõnda et kaksküürkaamelid muhedalt poikvel sui saadavad pilguga pea iga üksikut möödujat. Buhhaara hirved kogunevad ajuti vaiksesse aianurka sügispäikese soojust nautima. Suvekarvas saledaid korsakeid aga on haaranud „kodu korrastamise“ maania ja nad kaevavad nii, et liiva lendab.

   

Vanades kitseaedikutes elavad markuurisikud maiustavad aediku kohale sirutunud haralise ploomipuu okstel kasvavate punaste ja kollaste viljade alõtšadega. Kui maius on nii kõrgel, et seda enam ka kahel jala seistes moka vahele ei saa, siis sasivad sikud oksi oma pikkade keerdus sarvedega ja raputavad viljad maha.

Okassigadele peidetakse toit aedikupinnasesse, et neid kaevama meelitada.

Kesknädalal täideti ninasarvikute magamislatrid puiduhakkega. Eriti vaimustunud oli uuest seninägemata pinnasest isane ninasarvik Kigoma. Ta vedas ja tuuseldas haket ennastunustavalt sarvega ning kaapis jalgadega.

Paksunahaliste maja ekspositsiooni pandi välja nooruke kaunimustriline brasiilia viker-silehuulboa, kes esimese hooga end kohe sambla alla ära peitis.

Troopikamajas hiina alligaatori basseini nurgakeses võib väga-väga tähelepanelik silm tumedas vees märgata pisikesi hallikaid kalamaime kahe suure sidrunikarva kiriahvena vahel. Erksavärvilised vanemad kaitsevad oma pojukesi hoolega teiste kalade uudishimu eest.

Teisipäeval aitasid Swedbanki vabatahtlikud loomaaednikel jääkarude väiksema aediku kivihunnikut killustikuga täita ning aedikut takjatest ja muust tülikast umbrohust puhtaks kitkuda.

Loomaaia aednikud varuvad loomadele sarapuupähkleid. Kaks usinat oravat olid kolmapäeval samuti hoolega ametis nii pähklite krõbistamise kui ka nende maasse kaevamise ja lehtede vahele peitmisega. Ninasarvikuaediku ääres kasvava aktiniidia okstel kükitavad noored koduvarblased on alati valmis aeda kõhutäie järele lendama. Kuuse jalamil elavad arukuklased aga kergitasid oma pesakuhila tipu kuivanud ja maha võetud kuusest järele jäänud kõrge kännu otsale.

   

Loomaaed alustas kõrvitsate ja muude aiasaaduste kogumist, vaata siia.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart