Toetame koos Ukraina loomaaedu

Ukraina loomaaedade heaks saab Tallinna loomaaia vahendusel annetada ka pangalinke kasutades Tallinna linna e-teenuste lehel või kaardimakset tehes EveryPay kaudu.

NB! Tallinna loomaaed ei ole kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja.

Tallinna loomaaed on üks paljudest loomaaedadest maailmas, mis kogub toetusi sõjas kannatada saanud Ukraina loomaaedade töötajate ja loomade abistamiseks. Eestis elavate inimeste annetused edastatakse Tallinna loomaaia vahendusel täies mahus Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni (EAZA) päästeoperatsiooni kaudu Ukraina akvaariumitele ja loomaaedadele. Panustada saab kogu kriisi aja.  

Venemaa agressioon Ukrainas põhjustab jätkuvalt kannatusi inimestele, aga seal kõrval ka sõja hääletutele ohvritele – loomadele. Ukraina loomaaedadel ei ole selles inimeste maailma konfliktis mingit rolli, ometi on ka nemad sõjas rünnakute all. Kohe sissetungi alguses tabasid Feldman Ecoparki Harkivi oblastis mitu mürsku. Edasised raketid kahjustasid erinevaid ekspositsioone, mille tulemusel osa loomi said haavata, osa surid ja osa põgenesid. Nikolajevi loomaaias maandusid pommid jääkarude ja tiigrite aedikute lähedale. Pealinna Kiievi loomaial on osa loomadest õnnestunud viia maa-alustesse varjenditesse ning ligikaudu 50 töötajat on koos pereliikmetega kolinud loomaaeda, et ööpäevaringselt loomi rahustada ja neid sõjas mitte hüljata. Loomaaedadele on sealjuures abiks ka kohalikud elanikud, kuid Feldman Ecopark on juba teatanud ka kahe loomi toitma tulnud vabatahtliku mahalaskmisest vene sõdurite poolt.

Selleks, et Ukraina loomaaedade töötajad saaksid sõjakaoses keskenduda vahetule olukorrale, on neile abiks teiste riikide loomaaiad, kes aitavad kui võimalik, ohustatud loomi sõjapiirkondadest evakueerida ning annetusi koguda. Mürsu- ja pommirahe all ole ühelgi loomaaial aega, et hakata ellujäämise ja paanikas loomade rahustamise kõrval koordineerima toetuste kogumist. Olgugi, et humanitaarkatastroofis vajatakse abi igal pool, seisame EAZA liikmena ühes teiste loomaaedadega just Ukraina loomaaedade töötajate ning nende stressis hoolealuste aitamise eest.

Kutsume üles ka Eestis elavaid inimesi Tallinna loomaaia kaudu Ukraina loomaaedade loomi ja töötajaid sõjakatastroofi ajal toetama. Annetused edastatakse täies mahus EAZA kaudu Ukraina akvaariumitele ja loomaaedadele. 

Iga panus, mida olete valmis andma, võetakse vastu suure tänuga.

Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsioon (EAZA) vahendab, et 22.03.2024 seisuga on tänu enam kui 10 000 üksikisiku ja 100 institutsiooni erakordsele toetusele Ukraina loomaaedade hädaabifondi kogunud 1 985 833,27 eurot. Tallinna loomaaia vahendusel on seisuga 10.12.2022 Ukraina loomaaedade heaks annetatud 38 240 eurot, millest 30 000 eurot on üle kantud otse EAZA-le, 2926 euro eest on soetatud ja kohale saadetud ravimeid ning 5314 eurole kogutakse lisa. Toetuste kogumine jätkub ning raha läheb Ukraina loomaaedadele toidu, veterinaarvahendite, kütuse ja transpordivahendite soetamiseks – selleks, mis sõjaolukorras hädavajalik. Lähemalt

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart