Uued põnevad elukad, loomapojad ja tuleval nädalal avanev Kagu-Aasia vihmamets

Paksunahaliste maja ekspositsiooni koliti esmaspäeval kaks niivõrd haruldast puudel elutsevat varaani, et Maailma Looduskaitseliidu punase nimistu komisjon alles uurib ja täpsustab liigi ohustatuse astet. Indoneesia endeemi Reisingeri varaani kohtab looduses ainult pisikese, Saaremaast väiksema Misooli saare vihmametsa puudevõras, kus ta kasutab oma pikka, peenikest ja hästi painduvat saba okstest haaramisel ja kinnihoidmisel.

Jaapani makaakide peregruppi sündis esimene poju 5. mail. Samal päeval sai täiendust ka nuubia kaljukitsede kari ja vanaloomade vahel kepsutab nüüd kaks tallekest. Liigikaitsekeskuses nägi mai alguses ilmavalgust esimene lagritsapesakond.

Troopikamajas sirguv kuningtamariini poju julgeb juba mõneks hetkeks vanemate kukilt maha ronida ja lühikesi iseseisvaid uurimisretki ette võtta.

Naaritsate paaritusperiood liigikaitsekeskuses on läbi. Naaritsapoiss Mars toodi tagasi ekspositsiooni amuuri leopardi ja muskusveiste elupaikade vahel.

Tuleval nädalalõpul avaneb Kagu-Aasia vihmametsahoone külastajatele.

Aastane binturongipoiss Kawan, kes aprilli keskel Prantsusmaalt Auvergne loomapargist Tallinna jõudis, et meie binturongitüdrukule seltsi pakkuda, lubati teisipäeval tutvuma oma uue elupaiga ja saarmaperega.

Saarmapojad, kelle karvastik pole veel nii tihe ja vetthülgav kui vanematel, hullavad mõnuga vees ega pelga pealtvaatajaid.

Kalakassid naudivad siestat.

Pisitasa julgemaks muutuvad Lyle lendkoerad on avastanud jaava õuna – igihalja troopikapuu, mis viljub kenasti ka meie vihmametsahoones.

Karge maitsega kergelt hapukad pirnikujulised õunad ja õrnad õied maitsevad tiiburitele väga.

Vilkad riisiamadiinid on õhuruumi hästi omaks võtnud. Suures basseinis ujub hiina pehmekilp-kilpkonn. Tokeed on uues terraariumis enestele mõnusad varjekohad leidnud. Otse enne avamist kolivad paksunahaliste majast vihmametsa lühisaba- ja rohepüüton.

Vihmametsahoone ees peenras on õide puhkemas suureõieline ja erksavärviline tulbisort „Giant Orange Sunrise“.

Viimaks on kevad kevade nägu. Roosas õievahus Jaapani kirsid meelitavad mesilinnukesi. Ilm on täis suitsupääsukeste vidinat. Kukub kägu. Linnutiikidel valivad pesapaika tiigikana ehk tait, sarvikpütt ja tuttvardid. Märgatud on punapea-varti. Ka ettevaatlik rääkspardipaar tiirutab juba mitmendat päeva kord ühel, kord teisel tiigil. Jõgitiirupaar on vette paigutatud pelikanikuju nokal koha sisse võtnud nagu igal aastal.

Kesknädala õhtupoolikul toimus Peep Veedla juhtimisel järjekordne linnulauluõhtu. Samal päeval saadeti Helsingi loomaaeda isane kääbusmarmosett ja emane euroopa naarits. Loomadele tulid järele Helsingi loomaaia talitajad.

Neljapäeval peeti tulevase tiigrioru sarikapidu. Kõneldi tiiger Pootsmanist ja teistest tiigrioru asukatest.

Loomaaia majandushoovi kerkib jõudsalt uus viilhall.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart