Värviline tegude- ja sündmusterohke september

Loomad maiustavad juba esimeste loomaaias valminud kõrvitsatega. Ka sarapuupähklid ja kibuvitsamarjad, mida Tallinna Kopli Ametikooli abiaedniku õpilased loomaaias varuda aitasid, maitsevad elukatele hästi.

Talveks valmistuvad jääkarud eraldati teineteisest. Ennast järjekordselt porikaruks püherdanud Friida patseerib nüüd suuremas aedikus, Raspi aga püüab väiksemas aedikus läbi basseiniklaasi kaaslase tegemistel silma peal hoida.

Mahe suvelõpupäike meelitas koerliblika asfaldile end soojendama just sügisvärvides lehekese kõrvale. Laperdamas nähti lapsuliblikat. Särtsu septembrisse lisavad linnutiikidel pladistavad sinikael-pardid. Paksunahaliste majas pesitsenud suitsu- ja räästapääsukesed pole veel lahkunud ja treenivad vidistades oma lennuoskusi. Hülgebasseini kohal tiirutades saaki jahtinud metsa-tondihobu aga lõpetas paraku noore hõbekajaka nokas.

  

Kui õues kipub liiga vihmaseks, siis võib troopikamajas uudistada niiskust ja vihma armastavaid kenasti siristavaid põnevaid ja kirevaid kahepaikseid.

Esmaspäeva hommikul viidi lennukile esimene tänavu koorunud habekotkapoeg – ta saadeti uude koju Lõuna-Prantsusmaale Püreneede loomaparki. Samal päeval võeti laste loomaaias ette kihnu maalammaste pügamine.

Läinud nädalal tegi talitaja šimpansitele maniküüri ja pediküüri: Quincy lasi kõik varbaküüned ja paar sõrmeküünt kenasti lühemaks lõigata, Betty aga usaldas talitajale ainult ühe sõrme küüne lõikamise.

Alustati kaslaste iga-aastase vaktsineerimisega. Kullimäel elavad ilvesed Dikuša ja Charik said oma vaktsiinidoosi kätte neljapäeval.

Liigikaitse uuringute keskuse euroopa naaritsad läbisid tervisekontrolli. Fotol olev naarits Joey on veel anesteesia mõju all – muidu teda nii armsalt süles hoida ei saaks, sest tema hambad oleksid kohe hoidja sõrmes kinni.

Loomaaias käib hoogne ehitustegevus. Tulevase tiigrioru platsil mürisevad masinad, kaevatakse maad ja istutatakse ümber noori mände. Ehitusele ette jääv vana tiigrikohvik võeti hoolega laudhaaval lahti ja teisaldatakse känguruaediku kõrvale, kus majake saab uue loodusharidusliku otstarbe. Töö käib edasi ka Kagu-Aasia troopikamaja välialal – seal sisustatakse saarmate ja binturongi õueaedikut.

Nahkhiireuurija Matti Masingu juhendamisel augusti lõpul ja septembri keskel loomaaias läbi viidud kaks nahkhiireööd olid edukad nii huviliste kui ka kohatud liikide osas. Kokku osales sündmustel ligi 120 inimest ja kohati nelja liiki nahkhiiri: Eestis arvukaimat ja paikset põhja-nahkhiirt, küllaltki laialt levinud rändliiki pargi-nahkhiirt, vee kohal saaki püüdvat laia levikuga ja paikset veelendlast ning vähem levinud paikset tiigilendlast, kes korra mööda lendas. Liigid tuvastati nahkhiiredetektori abil.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud väike seenenäitus.

Registreerujaid ootavad loomaaia looduskooli oktoobris tööd alustavad huviringid ja noorteklubi.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-18

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart