Loomasõprade ring

Loomasõprade ringi eesmärgiks on kasvatada lastes loodusearmastust, anda põhjalikumaid teadmisi loodusest kogu tema mitmekesisuses, loodust ähvardavatest ohtudest ning loomaaia osast nende lahendamisel. Ringitunde täiendavad õppekäigud loomakollektsiooniga tutvumiseks, lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, loomanahku ja palju muud põnevat. Võimaluste piires teeme praktilisi töid: käitumisvaatlused, puuride sisustamine, loomade elukeskkondade rikastamine, töö mikroskoobiga.

Putukaring

Putukaringi fookuses on mõistagi putukad, aga ka teised väikesed elukad. Uurime nende olemust, toimimist, üüratut mitmekesisut ning suhet inimesega. Putukad mängivad üliolulist rolli looduse eluvõrgustikes ning olles kõikide elusolenditega tihedalt seotud, ei saa me üle ega ümber ka taimede, lindude ja teiste loomade kohta õppimisest. Ringist saab kindlasti kaasa oskuse looduses toimuvat märgata ning nähtut mõtestada ja seletada. Putukate õppimine on väga praktiline tegevus, sest nii pisikesi loomi saab lähemalt uurida vaid mikroskoobiga ning neid prepareerides. Kevade poole võtame kõik aasta jooksul õpitu kasutusse, käies palju õues putukapüüdmisretkedel ning igal osalejal valmib täitsa oma putukakollektsioon. Putukad askeldavad meie ümber pidevalt ning nende teede ristumine meie omadega on igapäevane – ringis õpitu pakub argielus kindlasti palju äratundmisrõõmu.

Noored loodusuurijad 

Noorte loodusuurijate ringis teeme tutvust loomade ja loodusega nii loomaaias kui väljaspool. Ees ootavad põnevad õppekäigud. Õpime tundma erinevaid elupaiku ja nende elanikke, teeme praktilisi töid nii meeskonnas kui iseseisvalt. Tundides vaatleme loomi ja uurime nende käitumist. Muuhulgas arutleme selliste teemade üle nagu bioloogiline mitmekesisus, loodushoid ja säästev eluviis.

Zooloogiaring

Zooloogia on teadus, mis uurib loomi – nende kehaehitust, eluviisi, toitumist, paljunemist, liikumisviise ja käitumist – nii looduses kui ka vangistuses. Loomaaed on zooloogia õppimiseks suurepärane koht. Õppimiseks saame kasutada elusaid loomi ning lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, nahku ja palju muud põnevat. Mikroskoobi all uurime veel ka pisemaid loomi, keda palja silmaga on raske või võimatu vaadelda. Talvel ja kevadel käime matkadel, õppimaks loomade tegevusjälgi ning külastame Loodusmuuseumit.

Ornitoloogia

Ornitoloogia ehk linnuringis saab õppida tundma linde – nende välimust, eluviisi, kohta ökosüsteemis ja palju muud. Lisaks vaatlustele õpitakse kasutama linnumäärajaid, õpitakse lindudele soodsate elu- ja pesapaikade loomist, uuritakse linnumune ja sulgi ning tehakse palju praktilist tööd pesakastide ülesseadmisel, lindude rõngastamisel ja pesakastide inventeerimisel.

Loodusfoto ja -video

Ringitundides õpime loodust tundma ja looduses nähtut jäädvustama. Harjutame, kuidas saada võimalikult ägedaid pilte, kasutades igapäevast telefonikaamerat. Võimaluse tekkides teeme tutvust ka vägevama tehnikaga. Lisaks õppetööle klassiruumis käime ringi loomaaias ja põikame aeg-ajalt ka vabasse (linna)loodusesse. Aasta lõpuks püüame valmis saada midagi, näiteks näituse, mida ka teistega jagada.

Animalistika (loomade kujutamine ja joonistamine)

Animalistika ring ühendab looduse ja kunsti. Siin saab lindude, loomade, kalade ja putukatega tutvust teha vaatlemise ja kujutamise kaudu. Vaatleme, jälgime, joonistame, maalime, arutame. Ühte gruppi on oodatud õpilased alates 5. klassist ja teise gruppi täiskasvanud, nii algajad kui edasijõudnud.

Looduse laboratoorium (vene keeles)

Huviringi peamine eesmärk on kasvatada lastes armastust ja austust looduse vastu, arendada õpilaste loomingulisi võimeid ja äratada huvi uurimistöö vastu. Ringitundides uurime mikroskoobi all erinevaid organisme, viime läbi katseid, mängime harivaid mänge ja meisterdame. Soovi korral saab tegelda mõne teema või uurimistööga kas individuaalselt või rühmas ja osa võtta noorte teadlaste konkurssidest. Lisaks laboritundidele külastame loomaaeda ja võimalusel ka loodusmuuseumi ja botaanikaaeda ning teeme retki loodusesse.
Edasine plaan on jätkata järgmise taseme huviringis, kus on võimalik sooritada kooli õppekavas nõutud loominguline projekt.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets T-P 10-19
  • sissepääs siseekspositsioonidesse 10-18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19
  • Loomaaed 9-20
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart