Kevad on paisu tagant valla

Korraga on kõike ja palju. Päike särab, metsaalune on ülastest valge, toomingas lõhnab uimastavalt. Ööbik laksutab ja pääsukesed on pärale jõudnud. Vihmametsamaja esisel õitseb nartsissidega võidu suureõieline tulbisort „Giant Orange Sunrise“.

Kühmnokk-luikede paar lendab tiivavihinal madalalt üle loomaaia ning peab linnutiikide saarekesel jätkuvalt pesaplaani. Tühja šimpansiaediku piirdekraavis aga sulistab sinikael-pardi paar koos pisipoegadega. See on pardipaaril nutikalt valitud elupaik, sest vee kohal olevad elektrikarjuse traadid ei lase õhust ründavail kiskjail pardipoegi ära napsata. Näib, et ka pardipojad teavad seda ja lustivad piirdekraavis, nii et vett lendab.

Kesknädala hilisel pealelõunal sündis esimene kulaanivarss.

Vöötkaku esmakoorunu piilub juba pesapakuavast välja. Lumekaku emalind aga munes esimese muna ning istus pesale hauduma.

Kääbusmarmosetid pääsesid õueaedikusse. Päikeseline ja soe ilm lubab õuejalutuskäigule ka kaks noort süsikilpkonna. Poolast Wrocławi loomaaiast pärit, hõõguvaid söetükikesi meenutavate täppidega kilpkonnad elavad meil juba teist aastat, kuid on seni ekspositsiooni välja panemiseks liiga väikesed.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja punasilm-lehekonnad, paksunahaliste majas näeb nüüd madagaskari päevagekot.

Pürjad lebavad mõnuga aedikupinnasel. Aegajalt püherdavad, tolmupilv ümber. Püherdamisega hooldavad kevadist karvakasukat ka ameerika piisonid, kulaanid ja Prževalski hobused.

Hallhülged ringutavad laisalt ja kõhvitsevad oma pikkade küünistega päikese käes heledaks kuivanud madalat karva kratsida.

Karva vahetavad manulid muutuvad pruunikamaks ja näevad hulga saledamad välja.

Loomaaia töömehed võtsid ette ja parandasid ära vööthüäänide kivikangru. Mõlemad noored vööthüäänid saavad nüüd jälle külastajate ees toimetada.

Kui vööthüäänipoiss Thamani naudib suveilma pikutades, siis nooruke vööthüäänitüdruk Taia kaevab üha uusi käike pinnasesse.

Loomaaednikel on hea meel kaasa elada kunstnik Edith Karlsoni teose „Hora Lupi“ edule Veneetsia kunstibiennaalil. Loomaaia asukatel on selles kunstisündmuses imeväike osa: teost ilmestavad loomaaias kestunud tumeda tiigerpüütoni, kollaste anakondade, kolumbia viker-silehuulboade ja amuuri roninastiku kestad.

Loomaaia 85. sünnipäeva tähistamise eel kuulutasime välja ajalooliste fotode ja mälestuskildude kogumise kampaania.

Hilisõhtused ekskursioonid loomaaias algavad 28. mail ning toimuvad igal teisipäeval ja neljapäeval kuni 11. juulini. Pileteid saab soetada Piletilevist. Ekskursioonid toimuvad tänavu eesti, vene ja inglise keeles.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart