Kõiki rõõmustavad aina pikemad päevad ja soojemad ilmad

Öised külmakraadid ja taas maha sadanud lumi loomaaiaasukaid ei heiduta. Märtsipäike ei käi küll kõrgelt ja veab varjud pikaks, vahel külvab ka vikerkaarevärve, kuid õueelu nautimast see ei sega. Kevad on õhus!

Prževalski hobustega aedikut jagav kaksküürkaamel Hasan näitab veel oma uhket talvekasukat, pürjad lesivad aedikunurgas ja unelevad päikeses. Jaapani makaakide vaateklaas aga on käpajälgedest kirju: ahvid istuvad reas, kõhud vastu klaasi, ja püüavad päikesesoojust.

Kaks noort, peagi kolmeaastaseks saavat tagakaspia uriaalijäära sattusid jõudu katsudes nii hoogu, et ühe pea jäi teise sarverõngasse kinni. Omal jõul nad vabaks ei saanud ja ega loomaaednikelgi nende lahutamine lihtne olnud. Selleks tuli mõlemad loomad uinutada ja omajagu pusida, kuid viimaks said poisid lahutatud.

Raisakotkad ja kaeluskotkad kullimäel on alustanud pesaehitusega. Känguruid nähti paaritumas.

Esmaspäevast kolmapäevani väisas elevandimaja ja andis meie elevandiinimestele nõu elevandihooldaja Con Mul Hollandist Ouwehands Dierenparkist. Üheskoos keskenduti elevantide jalahooldusele, treenimisele ja toitmisele.

34 aastat elevantidega töötanud spetsialist jagas nõuandeid, kuulas meie muresid, näitas küüne- ja tallahoolduse nippe ning leidis, et meie loomad näevad olemasolevaid tingimusi arvestades head, kuid veidi trullakad välja. Ta soovitas elevantide toidukoguseid natuke vähendada.

Ninasarvikuid õpetatakse samuti jalgu ette näitama. Loomade treenimine on mänguline ja mänguna võttis seda ka noor ninasarvik Kibeta: ta ronis esijalgadega madala paku otsa, millele tuleb jalg asetada, ja tahtis ka tagajalad sinna mahutada. See aga ei läinud õnneks, sest pakk oli veidi liiga väike.

Troopikamajas kääbusmarmosettide elupaika uudistades tasub silma teritada ja püüda märgata veebruari viimasel laupäeval ilmavalgust näinud pisikest marmosetipoega, kes hoiab kõvasti teda kandva vanalooma karvadest kinni.

Muskusveised aga nosivad lund ja kolistavad mängimiseks pandud kanistritega.

Läinud aasta septembri keskpaigas Riia loomaaiast Tallinna toodud Lõuna-Ameerika kirevad puukonnad liigi Dendrobates tinctorius looduslikust värvivariandist ’Alanis’ on järglastega maha saanud. Nende terraariumis hüppab vanaloomade vahel ringi vähemalt üks pisike konnake.

Amazonase jõgikonna akvaariumis ujuvad nüüd jälle jõeraide paar ja mitmesugused rüüsägad. Ööekspositsioonis on uudishimulike senegali galaagode ja äärmiselt painduvate kinkažude vahel taas nähtaval pruun-harjasvöölased.

Saledad ja vilkad ninasarvik-nastikud, kes õige pea jõuavad paksunahaliste maja madude ekspositsiooni, veedavad ooteaega sõrestikpalli uurides ja selles ringi roomates.

Ilvesed ja vööthüäänid läbisid igakevadise nugilisetõrje, dagestani tuuril värgiti sõrgu.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-18

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart