LOODUSHARIDUS

Ülemaailmne loomaaedade strateegia seab loomaaedade kõige üldisemaks eesmärgiks looduskaitse. Selles nägemuses on  loomaaiad arenemas oma tekkeaegade pelgalt meelelahutust pakkuvaist palaganiplatsidest kaasaegseteks looduskaitsekeskusteks, kus eri viisidel pakutav loodusharidus on tihedalt seotud teiste looduse säilimisele ja taastamisele püüdlevate tegevustega.

Loodusharidus jõuab meie külastajani stendide, siltide, interaktiivsete vahendite, näituste, trükiste, iseseisvate loomavaatluste, ekskursioonijuhtide, lektorite, õppeprogrammide, huviringide  ja meedia kaudu.

Kõige pisematele külastajatele pakub loomade kohta teavet keskkonnahariduskeskuses asuv ja aastaringselt tegutsev laste loomaaed.

Sügiseti alustavad tööd looduskooli huviringid, kuhu on oodatud lapsed alates kolmandast eluaastast ning õpilased kuni gümnaasiumi lõpuni.

Zookool pakub kooliklassidele võimalust loodusõpetuse, bioloogia ja geograafia tundide läbiviimiseks loomaaias. Valida saab iseseisvalt täidetavate töölehtede või loomaaia spetsialistide poolt juhendatud aktiivõppe programmide vahel. Nii zookooli töölehed kui aktiivõppe programmid toetavad riikliku õppekava läbimist.

aafrika kääbussiil_foto Inari Leiman   Süüria-kuldhamster-Hendrik-Saarnak

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside