Naasnud suveilm ja õppeaasta lõpp toob loomaaeda palju sädinat ja kilkeid

Ninasarvikutel on nüüd jälle võimalik õueaedikus dušši nautida. Seda teevad nad tõepoolest suure heameelega: kappavad vee alla ja sealt ära, püherdavad, kaabivad liiva jalgadega ja viskavad sarvega.

Kääbusjõehobu Pupa aga uneleb oma õuebasseinis ega keela hallvaresele nokatäit vett.

Vööthüääni võib soojal suvepäeval mõnusalt aedikuliival või murukamaral põõnamas leida, vahel suisa vaateklaasi ees. Uudistajatest ta ennast segada ei lase.

Amuuri leopard Alexei, kes nüüd jälle külastajate ees ekspositsioonis elab, peidab end aga palaval päeval põõsa varju.

Laste loomaaia laudas talvitunud puna-rosella ja kaeluspapagoid viidi faasanite ritta suvepäikest nautima. Puna-rosella Oskar lasi rõõmust laulu lahti.

Pelikanid lubati linnutiikidele ja heleflamingodki viidi neljapäeva hommikul tagasi hiiglasliku peegliga õueaedikusse.

Läinud reedel sündis juurde neljas ida-sinilamba talleke.

Sel kolmapäeval aga nägid ilmavalgust esimesed kaks tallekest tadžiki markuuride karjas. Tore oli näha, et talled, kes polnud veel päevagi elanud, oskasid leida just õige koha, kuhu maha heita, et mitte silma torgata.

Siberi kaljukitsede aedikus pakub puhkama heitnud kogenud emaloom turvalisust ka karja teistele talledele ja lamab nende keskel nagu tõeline matroon.

Kullimäel on nüüd pesapakust väljunud kõik kolm vöötkakupoega. Kagu-Aasia vihmametsamajas kinnitas tokee munapaari oksa külge. Mõlemad hiljuti kokku saanud noored paarid – nii binturongid vihmametsamajas kui ka kaksvarvas-laisikud keskkonnahariduskeskuses – saavad omavahel läbi. Binturongid Pichaï ja Kawan puhkavad nüüd kenasti kõrvuti. Laisik Vasco aga turnib aegajalt Tupsikule külla ega lase end tolle urinast segada. Neidki on nähtud lähestikku rippumas.

Teisipäeval saabus Riia loomaaiast Prževalski hobune Vaide. Ta toodi Tallinna, sest Riias otsustati lõpetada Prževalski hobuste pidamine. Loodetavasti sobitub uus 20-aastane mära meie samaealiste märade karja.

Läinud laupäeval saadeti mullu ja tänavu koorunud noored habekotkad autoga Šveitsi Goldau loodus- ja loomaparki. Mõlemad kotkapoisid jõudsid kenasti kohale ja saavad nüüd anda oma panuse habekotkaste säilimisse.

Loomaaia looduskooli ornitoloogiaringi lapsed aitasid rõngastada suluspesitsejaid Rebasemäel ja Veskimetsas. Kokku said rõnga jalga 100 lindu: rasvatihase, sinitihase ja põldvarblase pesapojad ning kaks must-kärbsenäpi emalindu.

Juuni esimene täisnädal kulges üle-eestilise loodusfestivali „Elu Aed“ tähe all. Lisaks põnevatele sündmustele saab keskkonnahariduskeskuse fuajees uudistada ka taimenäitust „Elu aias ja aia taga“.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart