LOODUSKOOLI HUVIRINGID

Keskkonnahariduskeskuses paiknev loomaaia looduskool alustas tööd 2014. aasta oktoobris. Paljude loodushariduslike ettevõtmiste kõrval on populaarsed huviringid, mis toimuvad nii loomaaia kui ka väljastpoolt tulnud spetsialistide juhendamisel. Huviringide ühiseks eesmärgiks on kasvatada lastes loodusarmastust ja keskkonnateadlikkust, et muutuvas maailmas hakkama saada ja osata nii väikeste kui globaalsete otsuste tegemisel kaasa mõelda.

Ringitunnid algavad oktoobris ja kestavad mai lõpuni tavaliselt kord nädalas või kaks korda kuus orienteeruvalt 1,5 kuni 2,5 tundi. Huviringi ühe kuu tasu on 15 eurot ja arve saadetakse jooksva kuu alguses. Täpsemad maksetingimused kajastatakse lepingus.

Kõik huviringi õpilased saavad liikmekaardi, mis võimaldab neil piiramatult loomaaeda külastada. Aastaringselt on keskkonnahariduskeskuses avatud laste loomaaed. Suvine õppelaager, mis toimub linnast eemal looduses ja kus peaeesmärk on praktiline taimede-loomade tundmaõppimine, on paljude jaoks juba iga-aastane oodatud sündmus. Lisaks toimub loomaaias aasta jooksul palju teemapäevi, filmiõhtuid, loenguid jm, kuhu ringide õpilased on väga oodatud. Laste loomaaia suvised töötajad valitakse huviringide tublide õpilaste seast.

Loomaaed ringitöö asukohana on unikaalne – lisaks põnevale loomkonnale moodustab poole loomaaia pindalast looduslik Veskimets, kus loomaaiaasukate kõrval võib kohata metskitse, mäkra, nastikut või metsnugist, lindudest, pisiimetajatest ja putukatest rääkimata. Seega ringi nimetusest olenemata saavad huviringide õpilased osa kõigest sellest, mis loomaaias toimub.

>> 2021/22. õppeaasta huviringid << 

Loomasõprade ring

Loomasõprade ringi eesmärgiks on kasvatada lastes loodusearmastust, anda põhjalikumaid teadmisi loodusest kogu tema mitmekesisuses, loodust ähvardavatest ohtudest ning loomaaia osast nende lahendamisel. Ringitunde täiendavad õppekäigud loomakollektsiooniga tutvumiseks, lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, loomanahku ja palju muud põnevat. Võimaluste piires teeme praktilisi töid: käitumisvaatlused, puuride sisustamine, loomade elukeskkondade rikastamine, töö mikroskoobiga.

Putukaring 

Putukaringi fookuses on mõistagi putukad, aga ka teised väikesed elukad. Uurime nende olemust, toimimist, üüratut mitmekesisut ning suhet inimesega. Putukad mängivad üliolulist rolli looduse eluvõrgustikes ning olles kõikide elusolenditega tihedalt seotud, ei saa me üle ega ümber ka taimede, lindude ja teiste loomade kohta õppimisest. Ringist saab kindlasti kaasa oskuse looduses toimuvat märgata ning nähtut mõtestada ja seletada. Putukate õppimine on väga praktiline tegevus, sest nii pisikesi loomi saab lähemalt uurida vaid mikroskoobiga ning neid prepareerides. Kevade poole võtame kõik aasta jooksul õpitu kasutusse, käies palju õues putukapüüdmisretkedel ning igal osalejal valmib täitsa oma putukakollektsioon. Putukad askeldavad meie ümber pidevalt ning nende teede ristumine meie omadega on igapäevane – ringis õpitu pakub argielus kindlasti palju äratundmisrõõmu.

Noored loodusuurijad 

Noorte loodusuurijate ringis teeme tutvust loomade ja loodusega nii loomaaias kui väljaspool. Ees ootavad põnevad õppekäigud. Õpime tundma erinevaid elupaiku ja nende elanikke, teeme praktilisi töid, tegeleme ka keskkonnarikastuse ja muu vahvaga. Tundides vaatleme loomi ja uurime nende käitumist. Muuhulgas arutleme selliste teemade üle nagu bioloogiline mitmekesisus, loodushoid ja säästev eluviis.

Zooloogiaring

Zooloogia on teadus, mis uurib loomi – nende kehaehitust, eluviisi, toitumist, paljunemist, liikumisviise ja käitumist – nii looduses kui ka vangistuses. Loomaaed on zooloogia õppimiseks suurepärane koht. Õppimiseks saame kasutada elusaid loomi ning lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, nahku ja palju muud põnevat. Mikroskoobi all uurime veel ka pisemaid loomi, keda palja silmaga on raske või võimatu vaadelda. Talvel ja kevadel käime matkadel, õppimaks loomade tegevusjälgi ning külastame Loodusmuuseumit.

Ornitoloogia

Ornitoloogia ehk linnuringis saab õppida tundma linde – nende välimust, eluviisi, kohta ökosüsteemis ja palju muud. Lisaks vaatlustele õpitakse kasutama linnumäärajaid, õpitakse lindudele soodsate elu- ja pesapaikade loomist, uuritakse linnumune ja sulgi ning tehakse palju praktilist tööd pesakastide ülesseadmisel, lindude rõngastamisel ja pesakastide inventeerimisel.

Looduse laboratoorium

Huviringi „Looduse laboratoorium“  tegevused on suunatud praktiliste tööde läbiviimisele. Õppeaastat alustame ohutusreeglite, laboritöö põhitõdede ja laborivahendite tundmaõppimisega. Ringitundide käigus arendame käeosavust ja täpsust erinevaid praktilisi töid tehes, hindame ja analüüsime katsetulemusi ning tutvume molekulaar- ja rakubioloogias tehtavate katsete ning erinevate keskkonnauuringutega. Lisaks külastame erinevaid keemia- ja bioloogialaboreid ning teaduskeskusi.

Lemmiklooma ring

Lemmiklooma ringis õpime tundma erinevaid kodu- ja lemmikloomi. Tutvume laste loomaaias ja eluslooduse klassis elavate loomadega ning õpime nende eest hoolitsema. Õpime loomapuure sisustama,  räägime loomade toitmisest ja igapäevasest hooldamisest, olgu need tavalised kodus elavad  neljajalgsed või eksootilised lemmikud. Ringitunnis saadavad teadmised on abiks nii oma lemmiku valimisel kui ka selle eest hoolitsemisel. 

Teadus- ja tehnoloogiaring

Teadus- ja tehnoloogiaringis otsime vastuseid igapäevaelus esinevatele nähtustele (kuidas tekivad pilved, miks osad putukad saavad veepinnal liikuda jne). Uurime nii elus- kui ka eluta loodust ja viime läbi hulganisti vahvaid katseid, korraldame vaatlusi. Katsete läbiviimisel kasutame laborivahendeid, nutiseadmeid ja erinevaid tehnoloogiaid. Ringitundi on oodatud nii tüdrukud kui ka poisid.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside