LOODUSKOOLI HUVIRINGID
Keskkonnahariduskeskuses paiknev loomaaia looduskool alustas tööd 2014. aasta oktoobris. Paljude loodushariduslike ettevõtmiste kõrval on populaarsed huviringid, mis toimuvad nii loomaaia kui ka väljastpoolt tulnud spetsialistide juhendamisel. Huviringide ühiseks eesmärgiks on kasvatada lastes loodusarmastust ja keskkonnateadlikkust, et muutuvas maailmas hakkama saada ja osata nii väikeste kui globaalsete otsuste tegemisel kaasa mõelda.
Ringitunnid algavad oktoobris ja kestavad mai lõpuni tavaliselt kord nädalas või kaks korda kuus orienteeruvalt 1,5 kuni 2,5 tundi. Huviringi ühe kuu tasu on 15 eurot ja arve saadetakse jooksva kuu alguses. Täpsemad maksetingimused kajastatakse lepingus.
Kõik huviringi õpilased saavad liikmekaardi, mis võimaldab neil piiramatult loomaaeda külastada. Aastaringselt on keskkonnahariduskeskuses avatud laste loomaaed. Suvine õppelaager, mis toimub linnast eemal looduses ja kus peaeesmärk on praktiline taimede-loomade tundmaõppimine, on paljude jaoks juba iga-aastane oodatud sündmus. Lisaks toimub loomaaias aasta jooksul palju teemapäevi, filmiõhtuid, loenguid jm, kuhu ringide õpilased on väga oodatud. Laste loomaaia suvised töötajad valitakse huviringide tublide õpilaste seast.
Loomaaed ringitöö asukohana on unikaalne – lisaks põnevale loomkonnale moodustab poole loomaaia pindalast looduslik Veskimets, kus loomaaiaasukate kõrval võib kohata metskitse, mäkra, nastikut või metsnugist, lindudest, pisiimetajatest ja putukatest rääkimata. Seega ringi nimetusest olenemata saavad huviringide õpilased osa kõigest sellest, mis loomaaias toimub.
Registreeri 2020/2021. õppeaasta huviringidesse siit.
Loomasõprade ring
Loomasõprade ringi eesmärgiks on kasvatada lastes loodusearmastust, anda põhjalikumaid teadmisi loodusest kogu tema mitmekesisuses, loodust ähvardavatest ohtudest ning loomaaia osast nende lahendamisel. Ringitunde täiendavad õppekäigud loomakollektsiooniga tutvumiseks, lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, loomanahku ja palju muud põnevat. Võimaluste piires teeme praktilisi töid: käitumisvaatlused, puuride sisustamine, loomade elukeskkondade rikastamine, töö mikroskoobiga.
Putukaring
Putukaringi fookuses on mõistagi putukad, aga ka teised väikesed elukad. Uurime nende olemust, toimimist, üüratut mitmekesisut ning suhet inimesega. Putukad mängivad üliolulist rolli looduse eluvõrgustikes ning olles kõikide elusolenditega tihedalt seotud, ei saa me üle ega ümber ka taimede, lindude ja teiste loomade kohta õppimisest. Ringist saab kindlasti kaasa oskuse looduses toimuvat märgata ning nähtut mõtestada ja seletada. Putukate õppimine on väga praktiline tegevus, sest nii pisikesi loomi saab lähemalt uurida vaid mikroskoobiga ning neid prepareerides. Kevade poole võtame kõik aasta jooksul õpitu kasutusse, käies palju õues putukapüüdmisretkedel ning igal osalejal valmib täitsa oma putukakollektsioon. Putukad askeldavad meie ümber pidevalt ning nende teede ristumine meie omadega on igapäevane – ringis õpitu pakub argielus kindlasti palju äratundmisrõõmu.
Noored loodusuurijad
Noorte loodusuurijate ringis teeme tutvust loomade ja loodusega nii loomaaias kui väljaspool. Ees ootavad põnevad õppekäigud. Õpime tundma erinevaid elupaiku ja nende elanikke, teeme praktilisi töid, tegeleme ka keskkonnarikastuse ja muu vahvaga. Tundides vaatleme loomi ja uurime nende käitumist. Muuhulgas arutleme selliste teemade üle nagu bioloogiline mitmekesisus, loodushoid ja säästev eluviis.
Zooloogiaring
Zooloogia on teadus, mis uurib loomi – nende kehaehitust, eluviisi, toitumist, paljunemist, liikumisviise ja käitumist – nii looduses kui ka vangistuses. Loomaaed on zooloogia õppimiseks suurepärane koht. Õppimiseks saame kasutada elusaid loomi ning lisaks on võimalik näha ja katsuda koljusid, skelette, nahku ja palju muud põnevat. Mikroskoobi all uurime veel ka pisemaid loomi, keda palja silmaga on raske või võimatu vaadelda. Talvel ja kevadel käime matkadel, õppimaks loomade tegevusjälgi ning külastame Loodusmuuseumit.
Ornitoloogia
Ornitoloogia ehk linnuringis saab õppida tundma linde – nende välimust, eluviisi, kohta ökosüsteemis ja palju muud. Lisaks vaatlustele õpitakse kasutama linnumäärajaid, õpitakse lindudele soodsate elu- ja pesapaikade loomist, uuritakse linnumune ja sulgi ning tehakse palju praktilist tööd pesakastide ülesseadmisel, lindude rõngastamisel ja pesakastide inventeerimisel.
Looduse laboratoorium
Huviringi „Looduse laboratoorium“ tegevused on suunatud praktiliste tööde läbiviimisele. Õppeaastat alustame ohutusreeglite, laboritöö põhitõdede ja laborivahendite tundmaõppimisega. Ringitundide käigus arendame käeosavust ja täpsust erinevaid praktilisi töid tehes, hindame ja analüüsime katsetulemusi ning tutvume molekulaar- ja rakubioloogias tehtavate katsete ning erinevate keskkonnauuringutega. Lisaks külastame erinevaid keemia- ja bioloogialaboreid ning teaduskeskusi.
Animalistika kunstiring – joonistamine ja skulptuur
Skulptuuriringis kasutatavaks materjaliks on savi ning voolitavaks objektiks loom. Tundide eesmärgiks on õppida tundma nii looma kui savi. Tööülesanded arendavad motoorikat, tähelepanu, silmamõõtu, ruumitaju ja kujutlusvõimet.